Dotąd odbywali staże i praktyki przede wszystkim w firmach technologicznych i przemysłowych, instytucjach bankowych, działach IT. Teraz będą mogli zdobywać cenne doświadczenia zawodowe w czołowym polskim klubie sportowym, wspierając Cracovię w analizie danych, w tym statystycznych. To coraz prężniej rozwijający się sektor branży IT, który będzie potrzebował nowych specjalistów. – Cieszymy się z licznej obecności w społeczności akademickiej Politechniki tak zaangażowanej w zdobywanie nowej wiedzy grupy studentów jak słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku – mówił do słuchaczy UTW rektor PK. – Cieszymy się, że możemy dzielić się z Wami naszymi osiągnięciami naukowymi. Politechnika jest liczącym się, mocnym ośrodkiem akademickim.
Stypendia z Własnego Funduszu Stypendialnego Politechniki Krakowskiej trafiły do wybitnych studentów i doktorantów
- Należało przygotować programy dla realizacji spoiny pachwinowej, spawania doczołowego blach, spawania tulejek oraz spawania doczołowego rur oraz uruchomić program w trybie automatycznym.
- Potrzeba zainicjowania w Krakowie działań dedykowanych miejscom odbioru odpadów wynikła z analiz i doświadczeń ekspertów MPO Kraków, zajmujących się organizacją tego procesu w mieście.
- To chyba świadczy o tym, że społeczeństwo zaczyna dojrzewać i rozumieć, że ciągły rozwój infrastruktury drogowej jest drogą donikąd.
- Zagadnienia, które program edukacji w zakresie elektromobilności obejmie związane są m.in.
- Wydział Mechaniczny Politechniki Krakowskiej to pionierska jednostka w skali Polski, jeśli chodzi o stosowanie wodoru jako paliwa w transporcie i przemyśle.
Rozwiązanie ma charakter innowacyjny z uwagi na brak stosowania mikrozbrojenia w powszechnie stosowanych masach naprawczych. Celem projektu jest budowa łodzi z betonu pn. Projekt stanowi interdyscyplinarne przedsięwzięcie studentów kilku wydziałów, realizujących prace w ramach działalności SKN Footprint. W wyniku projektu opracowana zostanie technologia wytwarzania cienkościennych elementów z kompozytu mineralnego zbrojonego tekstyliami i zbrojeniem rozproszonym (włókna). W ramach działań badawczych studenci opracują skład betonu, wykonają elementy cienkościenne, określą właściwości fizyczne i mechaniczne matrycy cementowej i kompozytu. Zadaniem badawczym będzie dobranie składu i rodzaju wzmocnienia w celu zapewnienia odpowiednich parametrów wytrzymałościowych przy jak najmniejszej grubości elementu.
Politechnika Krakowska i PKP Intercity podpisały porozumienie o współpracy
Andrzeja Szaratę, prezesa Głównego Urzędu Statystycznego Dominika Rozkruta i dyrektorkę Urzędu Statystycznego w Krakowie Agnieszkę Szlubowską. Wśród różnych wydarzeń, które złożyły się na 9. Odsłonę Forum Inteligentnego Rozwoju, były dyskusje pn. „Liderzy Inteligentnego Rozwoju odpowiadają na potrzeby społeczeństwa”. W jednej z nich wziął udział prof. Marek Brzeżański z Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Kierownik Katedry Pojazdów Samochodowych wypowiadał się na temat wodoru, jako nowego nośnika energii w transporcie.
W tym roku w gronie wyróżnionych udziałem w warsztatach KMT, ktore odbyły się w Pałacu w Jabłonnie (30 sierpnia – 1 września) znaleźli się mgr inż. Marcin Piechaczek ze Szkoły Doktorskiej PK, którzy przygotowują doktoraty w dyscyplinie „Inżynieria Lądowa, Geodezja i Transport. – Wiążemy ze współpracą z Politechniką Krakowską bardzo duże nadzieje. Jesteśmy pod wrażeniem osiągnięć uczelni, w zwłaszcza w poszukiwaniu innowacyjnych rozwiązań dla pełnego wyzwań świata. Hitachi Energy dba o to, by był to świat zapewniający zrównoważoną przyszłość energetyczną. Z tej perspektywy właściwie wszystkie dziedziny badań, które prowadzi Politechnika są dla nas interesujące.
Sukces w konkursie „Drewno w architekturze”. Łodzie wikingów inspiracją do wygranej
Ten temat podjęła dyplomantka PK Wiktoria Tyrała, która zaprojektowała wygodną przestrzeń pasażerską do pracy zdalnej, także dla osób z niepełnosprawnościami. O optymalnej przestrzeni do pracy, w tym gabarytach foteli i rozmieszczeniu ich zgodnie z obowiązującymi normami, składanych stolikach, podłokietnikach i odpowiednim oświetleniu stanowiska pracy, a także sprzyjającej skupieniu kolorystyce wagonu. Władze PK są też świadome odpowiedzialności, w tym także prawnej oraz osobisto-finansowej, w kwestiach decydowania o przyszłości uczelni i kierunkach jej rozwoju. Zaś zagwarantowana społeczności uczelni autonomia w tym obszarze, wynikająca z przepisów ustawowych, musi być szanowana i uwzględniana przez wszystkie osoby i instytucje.
PK gra z WOŚP! Weź udział w aukcji i wspomóż akcję
Wykłady, debaty, konferencje, sesje naukowe. Politechnika Krakowska po raz kolejny włączyła się w organizację Dni Jana Pawła II poprzez swój ogólnopolski konkurs fotograficzny. W czy plinko jest legalne tym roku inicjatywa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Na konkurs nadesłano 176 fotografii 57 autorów, z czego jury na wystawę zakwalifikowało 43 zdjęcia 27 autorów.